Projektowanie stron www

Strona internetowa jest obecnie najważniejszą wizytówką niemal każdego przedsiębiorstwa. Dobrze zaprojektowana witryna przyciąga uwagę odwiedzających i pozwala im zapoznać się z oferowanymi produktami lub usługami. Oferujemy Państwu przygotowanie stron biznesowych – gotowych do uzupełnienia lub wypełnionych treścią – dostosowanych stylistycznie do profilu Państwa działalności i oczekiwań klientów.

Witryna powstanie na platformie najlepiej dostosowanej do potrzeb klienta, np. umożliwiającej łatwą edycję treści, prowadzenie działań społecznościowych czy dzielenie się multimediami. Na Państwa życzenie stworzymy m.in. strony osobiste, blogi, mikroblogi, portale społecznościowe, serwisy informacyjne czy portale oceniające, a także witryny o jakimkolwiek innym przeznaczeniu.

Kwestie techniczne
  • Zawsze zaczynamy od domeny - jeśli klient ją posiada, to bez problemu umieścimy ją na serwerze. Jeśli nie, to znajdziemy wspólnie najkrótszą (najlepiej .pl) i najbardziej pasującą do nazwy firmy - aby się kojarzyła i była łatwo zapamiętana.
  • Później wspólnie z klientem omawiamy co miałoby być zawarte na stronie, na czym mu zależy, kto jest głównym odbiorcą, jakie zadania strona ma spełniać, jaka kolorystyka będzie odpowiednia, ile zdjęć zamierza opublikować, czy chce w przyszłości ją rozbudowywać, jakie inne strony mu się podobają, itd.
  • Następną sprawą jest serwer, czyli miejsce, gdzie będzie umieszczona cała strona z wszystkimi danymi, tekstami i galeriami. Musi mieć odpowiednią pojemność, aby to wszystko pomieścić. Oprócz tego, ważny także jest parametr określający jak wielu użytkowników naszego serwisu może go oglądać, ile kont mailowych możemy założyć, itd. Jest wiele różnych składowych, które musi zapewnić nam serwer, aby strona działała poprawnie i była zawsze dostępna - właśnie taki serwer dla Państwa dobierzemy.
  • Teraz możemy przystąpić do stworzenia konspektu strony. Według wskazówek klienta rozpisujemy cały układ - pozycje w menu, podkategorie, rozmieszczenie poszczególnych modułów, itd. Po zaakceptowaniu czekamy na teksty, które mają być umieszczone w serwisie. Każdy jest fachowcem w swojej dziedzinie, my niestety nie znamy szczegółów wszystkich branż, dlatego ten punkt w procesie tworzenia strony www należy tylko i wyłącznie do Państwa. Oczywiście służymy pomocą i radą, ale w kwestii technicznej, nie merytorycznej. Preferujemy teksty w formie elektronicznej.
  • W trakcie oczekiwania na przygotowywaną przez Państwa treść, my zajmujemy się oprawą graficzną. Wykonujemy do 3 projektów graficznych (zawartych w cenie), które w formie obrazka przedstwiamy Państwu do akceptacji. Po dokonaniu wyboru, umieszczamy wszystko na serwerze do przetestowania.
  • Kolejny etap, to ewentualne poprawki, dopracowanie szczegółów, założenie kont pocztowych, itp. wg wcześniejszych ustaleń.